28. 10. 2018.

UKRATKO O ŠKOLI

OSNOVNA ŠKOLA "ALEKSA ŠANTIĆ" STEPANOVIĆEVO




Osnovna škola "Aleksa Šantić" se nalazi u Stepanovićevu, u opštini Novi Sad. Škola je osnovana 1921. godine, a sadašnja zgrada škole sagrađena je 1940. godine. Školu trenutno pohađa 137 učenika, 74 u razrednoj i 73 u predmetnoj nastavi. U školi je zaposleno 34 radnika. Nastavu drži 1 nastavnik i 17 profesora, pedagog i bibliotekar. Svi predmeti su stručno zastupljeni. Zaposleni u školi se redovno obučavaju putem akreditovanih seminara, kao i unutar škole.

Škola je opremljena najsavremenijom tehnologijom što omogućava modernizaciju nastave. Digitalna učionica pruže mogućnosti rada u savremenom okruženju. Sve učionice su opremljene kompjuterima sa pristupom internetu. Interaktivna tabla, postavljena u kabinetu za biologiju i geografiju omogućava rad sa multimedijalnim pristupom.

Aktuelnosti u okviru rada škole ažuriraju se na sajtu i fejsbuk stranici škole, koja omogućava zajednički rad roditelja, učenika i zaposlenog osoblja.

Učenici učestvuju na brojnim školskim, opštinskim, okružnim i republičkim takmičenjima, kao i na međunarodnim i pri tom postižu značajne rezultate. Uključeni su u rad kulturno-umetničkog društva "Stepino kolo" kao i džudo klub "Omladinac". Uspesi na takmičenjima koja posećuju u okviru ove dve organizacije su na veoma zavidnom nivou.
                                           
                                                               



MISIJA I VIZIJA 
Misija škole je da primenom savremenih metoda i različitih oblika rada opismenimo učenike iz svih oblasti značajnih za život u savremenom svetu, da razvijamo funkcionalna znanja, motivaciju za učenje, podstičemo razvoj ličnosti učenika i njihovu individualnost, kreativnost, takmičarski duh i kritičko mišljenje; da razvijemo svest o pravima, odgovornosti i ravnopravnosti kao i poštovanju različitosti.
Stoga želimo da postanemo savremeno opremljena škola koja kreativnim i inovativnim programima, koji su u skladu sa interesima okruženja i šireg evropskog regiona, podržava aktivno učenje, timski rad i razvojne potrebe svih učenika/ca . Krajnji cilj je da ostvarimo kvalitet obrazovanja (uslova, nastavnih procesa, nastavnika, učeničkih postignuća i kvalitet škole kao institucije).


Нема коментара:

Постави коментар